اصفهان، بلوار کاوه، خیابان فلاطوری، بعد از چهار راه اشراق، مجتمع پارسه، طبقه دوم، واحد 10

بستن پیچ با ربات همکار(کوبات ها)

بستن پیچ با ربات همکار(کوبات ها)

کمبود نیروی کار، تولیدکنندگان را مجبور به پذیرش فناوری‌های مشارکتی کرده است. بستن پیچ، کاری خسته‌کننده و تکراری برای انسان‌ها است که باعث خطا می‌شود.بستن پیچ با ربات همکار گزینه‌ای ایده‌آل برای اتوماسیون است که می‌تواند انعطاف‌پذیری و تکرارپذیری را به همراه داشته باشد.

بستن پیچ با ربات همکار

بستن پیچ یا ربات همکار یا بستن پیچ رباتیک با کاربردهای سنتی‌تر مانند بستن پیچ ثابت یا دستی متفاوت است. ربات‌ها به غیر از موارد دیگر، انجام تعویض‌های سریع پیچ  و اجرای دسته‌های کوچک و با اندازه‌های مختلف از مجموعه‌های مرتبط را آسان می‌کنند.

علاوه بر این، ربات‌ها می‌توانند بدون نگرانی‌های ارگونومیکی و با گشتاورهای مختلف، پیچ‌ها را از تمام جهات بچرخانند. آن‌ها همچنین می‌توانند با استفاده از تغذیه‌کننده‌های مختلف برای هر نوع بست، پیچ‌های با اندازه‌های مختلف را ببندند. تولیدکنندگان می‌توانند در عین حال که کیفیت را بهبود می‌بخشند، به چرخه‌های بالاتر در هر اسپیندل پیچ‌گوشتی و زمان چرخه سریع‌تر برای هر پیچ دست پیدا کنند.

تولیدکنندگان بزرگ و کوچک با کمبود شدید نیروی کار و ابتکارات انتقال مجدد، در حال سرمایه‌گذاری روی سیستم‌های بستن پیچ مشترک هستند که به انسان‌ها و ربات‌ها امکان می‌دهد در خطوط مونتاژ در نزدیکی هم کار کنند.

کاترین لکلرک، مدیر محصول کاربردهای پیچ‌بندی در شرکت Robotiq می‌گوید: «کمبود نیروی کار و جابه‌جایی بالای کارکنان در حال حاضر بر کل دنیای تولید تأثیر می‌گذارد.» «کاری خسته‌کننده و تکراری مانند بستن پیچ که می‌تواند باعث آسیب‌های ناشی از فشار طولانی‌مدت شود، به سادگی یک فرصت شغلی خوب نیست.»

لکلرک خاطرنشان می‌کند: «با این حال، بستن پیچ اغلب یک فرآیند حیاتی است که کیفیت محصول را تضمین می‌کند، یا نشانگر بالقوه‌ای برای مشتری نهایی از کیفیتی است که می‌تواند از محصولی که در دست دارد انتظار داشته باشد. اعتبار تولیدکنندگان در خطر است. این نیاز به حفظ کیفیت به مرور زمان و چالش استخدام و نگهداری از کارگران است که بستن پیچ را به گزینه‌ای واقعاً عالی برای اتوماسیون تبدیل می‌کند.»

«بستن پیچ [اتوماتیک] قبلاً کاری پیچیده، پرهزینه و اشغال‌کننده فضای زیادی در خط مونتاژ بود,» لکلرک توضیح می‌دهد. «به همین دلیل، این کار برای کارخانه‌های بزرگ با بودجه‌های کلان اتوماسیون که تولید انبوه دارند، رزرو شده بود.»

لکلرک اشاره می‌کند: «این نوع پروژه سفارشی توسط یکپارچه‌ساز به سختی می‌توانست با واقعیت تولیدکنندگان کوچک که با فضای [محدود] خط مونتاژ، بودجه‌های کم و کارکنان [ناچیز] اتوماسیون سروکار دارند، مطابقت پیدا کند. اکنون، با سیستم‌های بستن پیچ کوبات و پیچ‌بندی که به طور خاص برای کوبات طراحی شده‌اند، این فناوری برای هر تولیدکننده‌ای قابل دسترسی شده است.»

لکلرک ادعا می‌کند: «سیستم‌های بستن پیچ وجود دارند که می‌توان آن‌ها را از قفسه خرید، ظرف چند روز کاری ارسال کرد، به راحتی نصب کرد و با تغییرات تولید سازگار کرد. این یک عصر کاملاً جدید است.»

سیستم Robotiq شامل یک پیچ‌گوشتی SD-100 و یک تغذیه‌کننده پیچ SF-300 است که با ماشین‌های Universal Robots A/S (UR) سازگار هستند. این سلول‌های محبوب توسط طیف وسیعی از تولیدکنندگان از جمله Continental، Faurecia، Hella، Philips و Siemens مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بستن پیچ با ربات همکار

مونتاژ انعطاف پذیر در بستن پیچ با ربات همکار

شرکت دیگری که اسپیندل‌های پیچ‌گوشتی مخصوص کوبات را توسعه داده است، OnRobot A/S است. سه سال پیش، آن‌ها از یک پیچ‌گوشتی و تغذیه‌کننده پیچ رونمایی کردند که به تولیدکنندگان کوچک اجازه می‌دهد تا طیف وسیعی از فرآیندهای مونتاژ را به سرعت، به راحتی و به صورت انعطاف‌پذیر خودکار کنند. این سیستم قابل استفاده با ربات‌های ABB، Doosan، Fanuc، UR و Yaskawa است.

کریستین هولگارد، مدیر کل OnRobot US Inc. می‌گوید: «این برای تولیدکنندگانی که مشتاق به خودکارسازی فرآیندهای بستن پیچ دستی تکراری، غیر ارگونومیک و اغلب ناسازگار هستند، اما با ادغام و برنامه‌ریزی سیستم‌های پیچ‌بندی تکه‌تکه‌ای معمولی دست و پنجه نرم می‌کنند، راحتی به ارمغان می‌آورد.»

هولگارد توضیح می‌دهد: «ما یک ابزار خودکار طراحی کرده‌ایم که فرآیندی بسیار پیچیده را برای کاربران ما ساده می‌کند و باعث می‌شود تا تولیدکنندگان از نظر زمان کارکرد بالاتر، خروجی، ثبات و کیفیت به نتایج سریعی دست یابند.»

هولگارد ادعا می‌کند: «برنامه‌ریزی به سادگی وارد کردن طول پیچ و مقدار گشتاور مناسب در رابط کاربری است که در آویز آموزشی هر ربات پیشرو ادغام شده است. پیچ‌گوشتی با کنترل دقیق گشتاور و محور جاسازی‌شده، به طور خودکار سرعت و نیروی مورد نیاز برای بستن پیچ ثابت و دقیق را محاسبه می‌کند.»

بر اساس گفته‌های هولگارد، این دستگاه می‌تواند طیف وسیعی از اندازه‌ها و طول‌های پیچ را از M1.6 تا M6 و تا 50 میلی‌متر طول را مدیریت کند. با سیستم بیت قابل تعویض آسان، پیچ‌گوشتی را می‌توان در عرض چند دقیقه به اندازه، طول یا خط محصول دیگری تغییر داد که زمان خرابی را به حداقل می‌رساند و بهره‌وری را بهبود می‌بخشد.

جو کمبل، مدیر ارشد بازاریابی استراتژیک و توسعه برنامه‌های کاربردی در UR، شرکتی که بیش از یک دهه پیش پیشگام این فناوری بود، می‌گوید: «بستن پیچ با ربات همکار  یکی از کاکردهای عالی برای کوبات ها است.» در واقع، این یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های کاربردی ما است.

کمبل توضیح می‌دهد: «ما در حال حاضر با 12 تامین‌کننده پیچ‌گوشتی از Atlas Copco تا Weber همکاری می‌کنیم.» آنها بخشی از اکوسیستم UR+ ما هستند که شامل رابط‌های نرم‌افزاری است که به طور یکپارچه با ماشین‌های ما ادغام می‌شوند.

کمبل خاطرنشان می‌کند: «تمام برنامه‌ریزی از طریق آویز آموزشی UR انجام می‌شود.» این کار باعث ساده شدن امور و رفع بسیاری از خطرات شده است، به خصوص برای تولیدکنندگان کوچک‌تر که ممکن است در گذشته از اتوماسیون دوری می‌کردند.

کل خط ربات‌های UR برای کاربردهای پیچ‌بندی استفاده می‌شوند، اما اکثر تولیدکنندگان مدل UR5 یا UR10 را ترجیح می‌دهند. به طور خاص، مدل دوم که دارای ظرفیت حمل بار 27.5 پوند است، برای پیچاندن بسیاری از اندازه‌ها و انواع پیچ ​​محبوب است.

بستن پیچ

در بستن پیچ با ربات همکار ایمنی حرف اول را می‌زند

پیچ‌بندی مشترک در بسیاری از صنایع، از جمله تولیدکنندگان بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقاضا برای این فناوری تا پایان این دهه با قدرت ادامه دارد، زیرا شرکت‌ها به سمت استفاده از صنعت 5.0 حرکت می‌کنند، مفهومی نوظهور که به کاربردهای انسان‌محور در تولید می‌پردازد.

جری پرز، مدیر اجرایی حساب‌های جهانی در شرکت FANUC America Corp. که علاوه بر ربات‌های سنتی SCARA و شش محوره، ماشین‌های همکار نیز عرضه می‌کند، می‌گوید: «ما عمدتاً از کوبات برای مونتاژ قطعات خودرو، لوازم الکترونیکی و تجهیزات پزشکی استفاده می‌کنیم. این تولیدکنندگان به طور معمول به چندین ایستگاه بستن جانبی متکی هستند که اپراتورها به طور سنتی کارهای تکراری و خسته‌کننده را در آنجا انجام می‌دادند.»

پرز توضیح می‌دهد: «اکثر کوبات ها از نظر دقت و تکرارپذیری با ربات‌های SCARA یا ربات‌های شش محوره غیر همکاری‌کننده سطح یکسانی ندارند. با این حال، آن‌ها می‌توانند از پس اکثر کاربردهایی که یک ربات استاندارد انجام می‌دهد، برآیند.»

برای مثال، کوبات CRX فانوک دارای یک «حالت تولید» پرسرعت است که امکان حرکت بسیار سریع را فراهم می‌کند و به دستگاه اجازه می‌دهد تا شبیه به یک ربات استاندارد غیر همکاری‌کننده کار کند. اما پرز می‌گوید که ربات باید به درستی محافظت شود.

«بزرگترین تصور اشتباهی در مورد استفاده از کوبات برای پیچ‌بندی، یا هر کاربرد دیگری، این است که [این فناوری] ذاتاً استفاده از این ابزار در کنار انسان‌ها را “ایمن” می‌کند,» پرز هشدار می‌دهد. «هنگام طراحی هر سیستم رباتیک خودکار، باید ارزیابی ریسک انجام شود که اطمینان حاصل کند محافظت مناسب برای تضمین ایمنی انسان‌هایی که در اطراف یا با کوبات کار می‌کنند، مستقر شده است.»

پرز اشاره می‌کند: «اگرچه کوبات برای توقف در صورت تماس طراحی شده‌اند، اما اگر از یک ابزار بستن غیر منطبق با استاندارد ISO TS15066 استفاده کنید، در صورت گیر افتادن دست فرد بین ابزار بستن و سطح کار، ممکن است آسیب جدی وارد شود.»

کریس امانوئل، مهندس فروش فنی اتوماسیون در ASG، Division of Jergens Inc. ادعا می‌کند: «بازاریابی کوبات تا حدی به اشتباه به عنوان “ذاتاً ایمن” انجام شده است.» در حالی که این موضوع در صورتی که [ماشین] با سرعت کمتر از 250 میلی‌متر در ثانیه و بدون ابزار انتهای بازو کار کند، صادق است، اما این تقریباً هرگز اتفاق نمی‌افتد.»

امانوئل خاطرنشان می‌کند: «برای مثال، نصب یکی از [واحدهای] پیچ‌بندی ما بر روی انتهای یک کوبات، می‌تواند خطری جسمانی برای اپراتوری که در محدوده حرکت کوبات کار می‌کند، ایجاد کند، همانطور که برای یک ربات SCARA یا هر نوع ربات صنعتی دیگر اینطور است.»

امانوئل می‌گوید: «صرف نظر از نوع ربات، باید یک ممیزی ایمنی مناسب انجام شود.» «نتایج ممکن است سرعت حرکت کوبات یا مسیر حرکت آن را تغییر دهد، یا نیاز به حفاظت فیزیکی از فضای کاری مانند پرده‌های نوری یا اسکنر منطقه داشته باشد.»

بوریس باوملر، معاون فناوری در Deprag Inc. اضافه می‌کند: «ایمنی همیشه در مورد بستن پیچ یک موضوع مهم است.» قطعاً علاقه به فناوری همکاری رو به رشد است، اما اکثر کاربردهایی که می‌بینیم همچنان از حفاظ‌های سنتی استفاده می‌کنند.»

ایمنی در بستن پیچ

پیچ‌گوشتی SFM شرکت Deprag برای کاربردهایی با ربات‌های سبک همکاری‌کننده استفاده می‌شود. این پیچ‌گوشتی با کنترل‌کننده توالی AST12 Deprag Plus همراه است که دارای یک URCap داخلی است که رابط کاربری بصری را برای کل فرآیند، از تغذیه تا مونتاژ بست‌دهنده، ارائه می‌دهد.

بائوملر می‌گوید: «فرضیه اصلی پشت ربات‌های همکار عالی است. اما محدودیت‌هایی وجود دارد. مهندسان باید به نوع ابزار انتهایی که استفاده می‌شود توجه کنند. بستن پیچ با گوشه‌های تیز و نقاط گیر کننده، ذاتاً خطرناک است. حتی اگر از یک کوبات استفاده می‌کنید، باید از مسائل ایمنی و الزامات OSHA آگاه باشید.»

بائوملر توضیح می‌دهد: «ما تمایل داریم که از کوبات بیشتر برای کاربردهای نگهداری ماشین استفاده شود. اکثر پیچ‌بندی‌های رباتیک همچنان شامل ربات‌های سنتی SCARA یا شش محوره هستند که می‌توانند بارهای بیشتری را تحمل کنند و با سرعت بالاتری حرکت کنند.»

جارود نف، مدیر بازاریابی در Visumatic Industrial Products Inc. اضافه می‌کند: «هر شرکتی در تعیین مفهوم “همکار” و نحوه راه‌اندازی قوانین داخلی مشارکت متفاوت عمل می‌کند.»

بستن پیچ

چند سال پیش، این شرکت ماژول ربات همکار VCM-3X.2 را برای کاربردهای پیچ‌بندی خودکار توسعه داد. این ماژول شامل یک تغذیه‌کننده خودکار پیچ، سیستم محرک و یک عملگر انتهایی است که به طور مستقیم روی مچ دست یک کوبات نصب می‌شود. ابزار سبک وزن اثر لَختی را روی سنسورهای ربات کاهش می‌دهد و به دستگاه اجازه می‌دهد تا با حداکثر سرعت حرکت کند بدون اینکه از حفاظ‌های همکاری‌کننده صرف نظر کند.

نف می‌گوید: «ما برخی مشتریانی داریم که از کوبات همراه با پرده‌های نوری، محافظ ایمنی یا سنسورهای منطقه‌ای که می‌توانند حرکت انسان را تشخیص دهند، استفاده می‌کنند.» آنها خواهان توان عملیاتی بالاتر هستند، اما به سادگی از کارکردن ماشین با حداکثر سرعت احساس راحتی نمی‌کنند.»

به گفته نف، کوبات برای پیچاندن پیچ‌های کوچک با اندازه‌ای از M1 تا M3 محبوب هستند. او خاطرنشان می‌کند: «به طور معمول، پیچ‌هایی با طول تا 20 میلی‌متر بهترین عملکرد را دارند.»

نف ادعا می‌کند: «بستن پیچ کوبات نیازمند حرکات کندتر، توان عملیاتی پایین‌تر و ابزار سبک‌تر روی انتهای بازو است.» به عنوان یک قاعده کلی، هر کاربردی که نیاز به گشتاور 50 پوند اینچ یا کمتر داشته باشد، باید برای استفاده با کوبات مشکلی نداشته باشد.»

ایمنی

کاربردهای نوظهور

راس هیوز، مدیر بازاریابی در Desoutter Industrial Tools، می‌گوید بستن پیچ با ربات همکار در بخش‌های هوافضا و خودرو، به ویژه در میان تامین‌کنندگان سطح یک، محبوب است. او توضیح می‌دهد: «یک تولیدکننده پیشرو به دلیل کمبود نیروی کار، اخیراً یکی از ابزارهای ما را به یک کوبات متصل کرد. این کاربرد آنقدر موفقیت‌آمیز بود که شرکت به زودی شش مورد دیگر را به کارخانه خود اضافه کرد.»

هیوز می‌گوید: «مشتری دیگری در صنعت هوافضا از ما خواست تا وظیفه مونتاژ آرایه آنتن را که شامل بیش از 2000 پیچ بود، خودکار کنیم. این شرکت از فرآیند دستی استفاده می‌کرد که به دو اپراتور نیاز داشت و پنج روز طول می‌کشید. ما سیستمی را با یک کوبات و یک ارائه‌دهنده پیچ راه‌اندازی کردیم که آن را به یک فرآیند 30 دقیقه‌ای کاهش داد.»

هیوز خاطرنشان می‌کند: «یکی از محبوب‌ترین ابزارهای ما برای کاربردهای کوبات، ابزار باتری تثبیت‌شده EFB ما است که به طور خاص برای استفاده با ربات‌های همکاری‌کننده توسعه یافته است. همچنین شاهد استفاده برخی از مشتریان از ابزار ضربه‌ای با قبضه تپانچه ELRT ما بوده‌ایم. این یک محصول استاندارد است که تیم مهندسی ما آن را برای کار با یک کوبات اصلاح کرده‌اند.»

به گفته هیوز و سایر ناظران، خطوط مونتاژ نهایی خودرو در آینده نزدیک به یک بازار رو به رشد برای اتوماسیون همکاری‌کننده تبدیل خواهند شد.

یکی از کاربردهای پیشگامانه شامل شرکت Stellantis است که چندین کارخانه مونتاژ در اروپا را به کوبات مجهز کرده است که انواع مختلفی از کاربردهای  بستن پیچ را انجام می‌دهند. در یک خط تولید خودروهای الکتریکی، شش دستگاه روی یک دستگاه ثابت قابل حمل نصب شده‌اند. از آن‌ها برای خودکارسازی چندین کار مونتاژ که به طور سنتی توسط انسان انجام می‌شود، استفاده می‌شود.

کاربردهای نوظهور کوبات

کمپبل از UR می‌گوید: «این یک کاربرد جالب است، زیرا معمولاً در این قسمت از فرآیند مونتاژ ربات‌های زیادی پیدا نمی‌کنید. ما فکر می‌کنیم این فقط آغاز یک روند است و انتظار داریم کوبات‌های بیشتری را در خطوط تریم نهایی برای رسیدگی به مسائل مختلف ارگونومیکی مربوط به خم شدن، رسیدن و وضعیت‌های نامناسب ببینیم.»

کمپبل ادعا می‌کند: «از آنجایی که کوبات می‌توانند در نزدیکی انسان‌ها کار کنند، ایستگاه‌های کاری اغلب نیازی به حصارکشی و محافظت کامل مانند گذشته ندارند. اپراتورها می‌توانند در کنار کوبات کار کنند. انسان‌ها روی کارهایی تمرکز می‌کنند که به راحتی قابل دسترسی هستند، در حالی که ماشین‌ها روی کارهایی که دشوارتر هستند، مانند وارد کردن و بستن پیچ در مناطق صعب‌الدست یا فضاهای محدودی که بست‌ها همیشه در آن‌ها قابل مشاهده نیستند، کار می‌کنند.»

دان سی، مدیر کل در ESTIC America Inc. اضافه می‌کند: «در حال حاضر، اکثر کاربردهای کوبات شامل مونتاژ با حجم کم و ترکیب بالا است. اما طی بقیه این دهه، انتظار دارم نفوذ بیشتری در خطوط مونتاژ با سرعت متوسط و بالا را شاهد باشم.»

سی پیش‌بینی می‌کند: «به طور خاص، شاهد استقرار کوبات بیشتری در خطوط مونتاژ خودرو خواهیم بود. علاوه بر Stellantis، نیسان نیز در حال آزمایش این فناوری در اروپا است. کاربردهای گشتاور روی کوبات یکی از بزرگترین برهم‌زننده‌های مونتاژ در پنج سال آینده خواهد بود.»

کاربردهای نوظهور ربات

کوبات در مقابل ربات‌های سنتی

اگرچه کوبات یک فناوری جذاب هستند که همه دوست دارند در مورد آن صحبت کنند، بسیاری از انواع ربات‌های صنعتی نقش مهمی در پیچ‌بندی خودکار ایفا می‌کنند. مانند اکثر بحث‌ها در تولید، این موضوع به نوع کاربرد بستگی دارد.

لکلرک از Robotiq می‌گوید: «با پیشرفت دنیای ربات‌های صنعتی، کوبات نه تنها به عنوان یک راه‌حل مناسب بلکه اغلب راه‌حلی ترجیحی برای نیازهای تولید ظاهر شده‌اند. در حالی که ربات‌های سنتی SCARA و شش محوره هنوز برای کاربردهای پیچ‌بندی بسیار سریع در خطوط مونتاژ اختصاصی و با دوام طولانی‌مدت ایده‌آل هستند، این سیستم‌ها برای اکثر تولیدکنندگان امروزی چیز زیادی ارائه نمی‌دهند.»

لکلرک توضیح می‌دهد: «با مواجهه با چرخه‌های عمر محصول کوتاه‌تر، سبد محصولات در حال گسترش و در نتیجه خطوط تولید دائماً در حال تغییر، انعطاف‌پذیری تجهیزات کلیدی است. از نظر انواع کاربردها، ربات‌های همکاری‌کننده می‌توانند همان چیزی را ارائه دهند که ربات‌های سنتی SCARA و شش محوره به آن شهرت دارند، به جز شاید کاربردهای گشتاور بسیار بالا (بالاتر از 150 نیوتن متر).»

لکلرک خاطرنشان می‌کند: «از سوی دیگر، کوبات بسیار در دسترس‌تر هستند. آن‌ها به طیف وسیع‌تری از صنایع اجازه می‌دهند تا از این مزایا بهره‌مند شوند. آن‌ها از طریق قابلیت برنامه‌ریزی آسان و جابه‌جایی در همه جای پروژه، در عین حال که دقت و صحت را در تحویل محصول تضمین می‌کنند، باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه برای شرکت‌ها می‌شوند.»

ایمانوئل از ASG اضافه می‌کند: «اسکارا و سایر انواع ربات‌های صنعتی معمولاً در مقایسه با کوبات از مزایای سرعت و دقت برخوردار هستند. ظرفیت بار و نیروهای واکنش دو عامل مهم دیگر هستند.»

کوبات ها در برابر ربات های سنتی در پیج بستن

ایمانوئل توضیح می‌دهد: «برای سیستم پیچ‌بندی کوبات ما که دارای X-PAQ SD2500 و یک تغذیه‌کننده پیچ یکپارچه با یک ربات UR است، ظرفیت حمل بار حداقل 5 کیلوگرم را توصیه می‌کنیم. این شامل هیچ لوازم جانبی اضافی مانند دوربین یا تعویض‌کننده ابزار نمی‌شود. به طور کلی، راه‌حل‌هایی که ما ارائه می‌دهیم همان چیزی است که اکثر افراد در صنعت آن را گشتاور پایین‌تر می‌دانند، بنابراین نیروهای واکنش معمولاً برای اکثر برنامه‌های ما نیاز به در نظر گرفتن ندارند.»

لکلرک می‌گوید: «مانند هر کاربرد دیگری، مواردی وجود دارد که در آن بازده سرمایه (ROI) صرف نظر از نوع رباتی که برای اتوماسیون استفاده می‌شود، بهتر و ارزشمندتر از سایر موارد است. برخلاف برخی از برنامه‌های کاربردی دیگر، مانند نگهداری ماشین یا پالت‌سازی که کارهای مستقلی هستند [که] معمولاً یک اپراتور به آن اختصاص داده می‌شود، پیچ‌بندی یکی از بسیاری از کارهای مونتاژ است که یک اپراتور ممکن است انجام دهد.»

لکلرک توضیح می‌دهد: «برای معرفی یک کوبات پیچ‌بندی، باید مطمئن شوید که این کار زمان قابل توجهی را در کل مراحل مونتاژ را به خود اختصاص می‌دهد. به عنوان یک مثال افراطی، استفاده از یک ربات برای بستن تنها دو پیچ در یک تایم‌فریم چهار دقیقه‌ای، توجیه سختی خواهد داشت.»

Leclerc ادعا می‌کند: «به طور کلی، کاربردهای با ترکیب بالا و حجم کم، بهترین تناسب را برای پیچ‌بندی با کوبات دارند. این برنامه‌ها به طور معمول به توان عملیاتی کمتری نیاز دارند، اما باید بتوانند تغییرات تولید را مدیریت کنند. فضای محدود کف کارخانه و نیاز به کار در نزدیکی سلول خودکار نیز عامل دیگری است.»

منبع:

Screwdriving With Cobots

Summary
بستن پیچ با ربات همکار(کوبات ها)
Article Name
بستن پیچ با ربات همکار(کوبات ها)
Description
بستن پیچ با ربات همکار این امکان را می دهد که بدون نگرانی‌های ارگونومیکی و با گشتاورهای مختلف، پیچ‌ها را در تمام جهات بچرخانند.
Author
محمد سلطان پور
Publisher Name
IranDobot
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

ایران دوبات به عنوان زیرمجموعه ای از شرکت نوین ایلیا صنعت از سال 1402 فعالیت خود را آغاز کرده است و فعالیت این بخش، فروش و خدمات پس از فروش ربات های همکاریا کبات های شرکت دوبات رباتیک چین است.

شبکه های اجتماعی

طراحی سایت و سئو 

تکتال