اصفهان، بلوار کاوه، خیابان فلاطوری، بعد از چهار راه اشراق، مجتمع پارسه، طبقه دوم، واحد 10

بستن پیچ با ربات همکار(کوبات)

بستن پیچ با ربات همکار(کوبات)

راه حل‌های بستن پیچ هوشمند مشکلاتی را که عمدتاً با روش‌های مونتاژ سنتی همراه است،از بین می برد. پیچ‌گوشتی‌های دستی راه حل پیش‌فرض برای مونتاژ در بسیاری از کاربردهای صنعتی بودند. اهمیت آن‌ها با نفوذ  فرآیندهای خودکارسازی در تمام حوزه‌های تولید، روزبه‌روز کمتر می‌شود. استفاده صرف از پیچ‌گوشتی‌های دستی می‌تواند باعث تضعیف کیفیت خروجی، چرخه‌های زمانی غیرقابل پیش‌بینی، غیبت کارکنان و عدم ثبات در تولید به طور کلی شود.

در ادامه به بررسی این راه حل ها خواهیم پرداخت.

راهکارهای بستن پیچ تقویت‌شده با ربات همکار

ربات‌های همکار (Cobots) برای کار ایمن در کنار کارکنان طراحی شده‌اند در حالی که بهره‌وری و کیفیت را از طریق حذف کارگران از وظایف فیزیکی طاقت‌فرسا، خطرناک و ملال‌آور مانند مونتاژ قطعات کاری مختلف، ارتقا می‌دهند.

امروزه ربات‌ها و کوبات‌ها نسبت به گذشته ارزان‌تر هستند، به دلیل بلوغ این فناوری‌ها، و برای تولیدکنندگان کوچک‌تر نیز در دسترس‌تر شده‌اند. سیستم‌های بستن پیچ رباتیک که برای استفاده توسط کوبات‌ها طراحی شده‌اند، برای تولید انعطاف‌پذیر، کاربردهای مونتاژ که نیاز به گشتاور بالا، چندین اتصال و تغییرات سریع دارند، ایده‌آل هستند.

راه حل‌های بستن پیچ هوشمند، که با ربات‌های همکار سازگار هستند می‌توانند مزایای اضافی زیر را برای شرکت‌ها داشته باشند

1- فرایند ساده راه‌اندازی و پیکربندی

راه‌اندازی و پیکربندی آسان یکی از مزایای اصلی این سیستم‌ها است که به شرکت‌ها امکان می‌دهد زمان و هزینه‌های مربوط به فرایندهای پیچیده راه‌اندازی را ذخیره کنند.

2- بازگشت سرمایه

سرمایه‌گذاری در یک راه حل بستن پیچ هوشمند که می‌تواند توسط ربات‌های همکار استفاده شود، به شرکت‌ها امکان می‌دهد قیمت‌های خود را در مدت زمان کوتاه 10 تا 12 ماه کاهش دهند و در بازار بر رقبا غلبه کنند.

3- ایمنی محیط کار

هم شرکت‌ها و هم کارکنان اغلب در مورد سؤالات ایمنی هنگامی که افراد در اطراف دستگاه‌های خودکار کار می‌کنند و در وظایف خطرناک مشغول هستند، نگران هستند. این واکنش بر اساس تجربیات استفاده از فناوری‌های قدیمی‌تر غیرهمکار و مقاومت عمومی در برابر پذیرش راه حل‌های جدید است.

با این حال، در مورد ربات‌های همکار، حسگرهای حرکتی پیشرفته و تنظیمات نرم‌افزاری که اولویت ایمنی کارگر را بالاتر از همه قرار می‌دهند، اطمینان می‌دهند که هیچ آسیبی به کارکنان توسط این دارایی‌های رباتیک وارد نخواهد شد.

4- کاهش زمان مونتاژ و تغییرات

زمان یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تولید و مونتاژ است. زمان مورد نیاز برای مونتاژ و تغییرات می‌تواند با استفاده از راه حل‌های پیچ‌گوشتی هوشمند و ربات‌های همکار بیش از 40-60٪ کاهش یابد.

5- نظارت کیفیت با پشتیبانی داده

با ادغام ابزارهای پیشرفته ردیابی و تحلیل داده‌ها، تضمین کیفیت بسیار آسان‌تر از گذشته شده است. ارزیابی کیفیت آنلاین به تولیدکنندگان امکان می‌دهد به داده‌ها در مورد مقادیر گشتاور هر پیچ یا شناسایی خطاهای نصب قبل از خروج محصول مشخص از خط مونتاژ، دسترسی داشته باشند. این احتمال بروز مشکلات کیفی و زمان توقف را به شدت کاهش می‌دهد.

ربات‌های همکار با راه حل‌های پیچ‌کاری

حوزه ربات‌های همکار (کوبات) مجموعه متنوعی از راه حل‌های پیچ‌کاری را ارائه می‌دهد و شرکت رباتیک دوبات جایگاه خود را به عنوان یک بازیگر برجسته در این زمینه تثبیت کرده است. برای مجهز شدن شما به دانش انتخاب گزینه کامل، بیایید به بررسی کوبات‌های محبوب و ویژگی‌های کلیدی آن‌ها بپردازیم:

کوبات‌ها

یونیورسال رباتیکس Universal Robots (UR)

 

به صورت یکپارچه با راه حل پیچ‌کاری Robotiq ادغام می‌شود و برنامه‌نویسی و ارتباطات را ساده می‌کند. با اطلس کوپکو برای کاربردهای گشتاور بالا و استیک برای راه حل‌های تخصصی ترکیب می شود.

بستن پیچ یونیورسال رباتیک

ربات تکمن Techman Robot

راه حل پیچ‌کاری TM Robot آن‌ها کاملاً مجهز است، شامل کوبات، فیدر و پیچ‌گوشتی کنترل گشتاور.

بستن پیچ تکمن

ربات پاندا Panda Robot

دارای بازوی سبک و انعطاف‌پذیر سازگار با انواع متحدالشکل‌های پیچ‌کاری مانند پیچ‌گوشتی‌های الکتریکی و چرخ‌دنده‌های گشتاور است.

بستن پیچ با ربات پاندا

یاسکاوا موتومن Yaskawa Motoman

ربات همکار HC10DT آن‌ها به طور خاص برای پیچ‌کاری همکارانه طراحی شده‌است و تکرارپذیری و کنترل نیروی بالایی را ارائه می‌دهد.بستن پیچ یاسکاوا

 

رباتیک دوسان Doosan Robotics

به طور یکپارچه با انواع راه حل‌های پیچ‌کاری از جمله گزینه‌هایی برای وظایف گشتاور بالا و ظریف ادغام می‌شود.

بستن پیچ دوسان

رباتیک دوبات

سری ربات‌های همکار CR آن‌ها مانند CR10 و CR20، ظرفیت بارگیری قابل توجه و رابط‌های برنامه‌نویسی یوزر فرندلی دارند. دوبات متعلقات پیچ‌کاری اختصاصی ارائه می‌دهد و با برندهایی مانند انربات برای راه حل‌های پیچ‌کاری کامل همکاری می‌کند.

بستن پیچ با دوبات رباتیک

راه حل‌های پیچ بستن

روبوتیک

به دلیل یوزر فرندلی بودن، قیمت مناسب و سازگاری با چندین کوبات، همچنان محبوب است. شامل یک پیچ‌گوشتی سبک‌وزن، فیدر پیچ و نرم‌افزار برنامه‌نویسی است.

اطلس کوپکو

راه حل‌های MicroTorque مانند QMC و QMT را ارائه می‌دهد که برای کاربردهای دقیق و کم‌گشتاور ایده‌آل هستند. آن‌ها همچنین گزینه‌های گشتاور بالا برای وظایف سنگین‌تر دارند.

سیستم‌های پیچ و مهره وبر

انواع مختلفی از سیستم‌های بستن پیچ همکاری انسان-ربات (HRC) را ارائه می‌دهد که ایمنی و کارایی را با فیدرهای خودکار و فناوری حسگر پیشرفته تضمین می‌کنند.

انربات

با رباتیک دوبات برای راه حل پیچ‌کاری خود همکاری می‌کند و ادغام آسان و قابلیت‌های گشتاور بالا را ارائه می‌دهد.

راه حل پیچ‌ بستن دوبات

این راه حل  از دوبات، ربات همکار آن‌ها را با عملیات ربات هوشمند و فناوری قفل‌گذاری نوآورانه ترکیب می‌کند. این راه حل پیچ‌هایی با اندازه M1.0 تا M10.0 را پوشش می‌دهد، از قفل‌گذاری چندزاویه‌ای و چندموقعیتی پشتیبانی می‌کند و دارای تنظیم نیروی برخورد 5 سطحه برای ایمنی و سرعت تولید بالا است.

نکات کلیدی برای بستن پیچ با ربات همکار

ظرفیت بارگیری

یک کوبات انتخاب کنید که بتواند بدون مشکل، پیچ‌گوشتی و سرپیچ‌های شما را تحمل کند.

دسترسی

اطمینان حاصل کنید که دسترسی کوبات به آن امکان می‌دهد به تمام محل‌های پیچ در فضای کاری شما دسترسی داشته باشد.

کنترل گشتاور

یک راه حل با کنترل گشتاور دقیق برای تثبیت مناسب و جلوگیری از آسیب انتخاب کنید.

سهولت استفاده

در نظر بگیرید که برنامه‌نویسی و کار با کوبات و راه حل پیچ‌ بستن تا چه حد آسان است.

مقیاس‌پذیری

یک راه حل انتخاب کنید که بتواند با نیازهای تولید رو به رشد شما تطبیق پیدا کند.

 

در نهایت راه حل‌های بستن پیچ خودکار می‌توانند بهره‌وری بهتر، کاهش زمان چرخه، افزایش کیفیت و انتقال کارکنان از خطوط مونتاژ به فعالیت‌های ارزش‌آفرین‌تر منجر شوند.با این حال، سیستم‌های پیچ‌گوشتی خودکار با کارکرد ویژه، معمولاً بسیار گران هستند، نیاز به برنامه‌نویسی پیچیده برای راه‌اندازی اولیه دارند، تغییرات طولانی‌مدت بوده و ایمن‌سازی خطا هم می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.با توجه به هزینه‌های بالاتر و کاکرد خاص  این موارد، خودکارسازی سنتی در مونتاژ به طور کلی برای حجم تولید بالاتر و دسترسی شرکت‌های بزرگ‌تر مفیدتر است.

منبع:

5 Reasons to Use Cobots for Screwdriving Applications

Summary
بستن پیچ با ربات همکار(کوبات)
Article Name
بستن پیچ با ربات همکار(کوبات)
Description
بستن پیچ با ربات، راه حل‌های بستن پیچ هوشمند مشکلاتی را که عمدتاً با روش‌های مونتاژ سنتی همراه است،از بین می برد.
Author
محمد سلطان پور
Publisher Name
IranDobot
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

ایران دوبات به عنوان زیرمجموعه ای از شرکت نوین ایلیا صنعت از سال 1402 فعالیت خود را آغاز کرده است و فعالیت این بخش، فروش و خدمات پس از فروش ربات های همکاریا کبات های شرکت دوبات رباتیک چین است.

شبکه های اجتماعی

طراحی سایت و سئو 

تکتال