اصفهان، بلوار کاوه، خیابان فلاطوری، بعد از چهار راه اشراق، مجتمع پارسه، طبقه دوم، واحد 10

ربات آشپز Dobot می‌تواند صبحانه درست کند و بستنی سرو کند

ربات آشپز Dobot می‌تواند صبحانه درست کند و بستنی سرو کند

ربات آشپز دوبات در توکیو

از نوزدهم تا بیست و دوم فوریه، نمایشگاه HCJ2019 در توکیو برگزار شد، جایی که شرکت ژاپنی Connected Robotics ربات جادویی Dobot را به یک ربات آشپزی تبدیل کرد که می تواند هم صبحانه درست کند و هم بستنی سرو کند. این ربات توجه زیادی را از سوی تماشاگران و رسانه ها به خود جلب کرد.

در بیستم ژوئیه ۲۰۱۸، اولین فروشگاه تاکویاکی جهان با سرآشپزهای رباتی به طور رسمی در ناسائو، ژاپن افتتاح شد. گزارش شده است که این فروشگاه از یک DOBOT Magician ارتقا یافته با اینترنت اشیا و بینایی ماشین استفاده می کند که توسط شرکت استارتاپ Connected Robotics بازسازی شده است. ربات آشپزی می تواند تاکویاکی درست کند و نیاز به نیروی کار برای اداره فروشگاه را به شدت از ۴ به تنها ۱ کارمند کاهش دهد.

آینده آشپزی و ربات آشپزی

بازوی رباتیک می تواند پس از اینکه کاربر کل حرکات را به آن “یاد داد” به تنهایی قهوه درست کند. این ربات می تواند تمام حرکات را “به خاطر بسپارد” و آنها را به طور دقیق بازتولید کند. کاربران همچنین می توانند بازوی ربات را از طریق رایانه و اپلیکیشن تلفن همراه کنترل کنند، جایی که می توانند مسیر و عملکرد بازوی ربات را در نرم افزار کنترل برنامه ریزی کنند. در آخرین نسخه از بازوی رباتیک، حتی می تواند بر اساس یادگیری عمیق از طریق دوربین بازوی ربات، حالت عمل را اصلاح کند.

تصور کنید آینده ای را که می توانید روی مبل بنشینید و از بازوی رباتیک هوشمند بخواهید تا برای شما قهوه درست کند. اگر دلتان کیک خواست، می توانید بازوی رباتیک هوشمند را کنترل کنید تا یک کیک مخصوص فقط برای شما بپزد. در جشن بهار، بازوهای رباتیک می توانند دستیار شما برای نوشتن جفت خط های بهاری چینی باشند. شرکت Dobot، مانند شرکت نوآور Connected Robotics که رباتی به نام “لورین” برای تهیه صبحانه توسعه داده است، آرزوی تحقق آینده ای را دارد که در آن همه با خوشحالی در کنار ربات ها زندگی کنند.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

ایران دوبات به عنوان زیرمجموعه ای از شرکت نوین ایلیا صنعت از سال 1402 فعالیت خود را آغاز کرده است و فعالیت این بخش، فروش و خدمات پس از فروش ربات های همکاریا کبات های شرکت دوبات رباتیک چین است.

شبکه های اجتماعی

طراحی سایت و سئو 

تکتال