اصفهان، بلوار کاوه، خیابان فلاطوری، بعد از چهار راه اشراق، مجتمع پارسه، طبقه دوم، واحد 10

راه حل ربات آزمایشگاه دوبات

ربات آزمایشگاه دوبات

در دنیایی که به طور مداوم در حال تغییر و تحول است، فناوری مدرن کلید راه حل های کارآمد و مؤثر است. در ایران دوبات ما افتخار می کنیم که پیشگام در توسعه و پیاده‌سازی راه حل های رباتیک برای خودکارسازی آزمایشگاهی از طریق ربات آزمایشگاه هستیم. هدف ما نه تنها افزایش بهره وری و کیفیت فرایندهای شما بلکه مقابله با کمبود نیروی کار در صنعت بهداشت و درمان هم است.

بیمارستان ها و آزمایشگاه ها با چالش های بزرگی از جمله تضمین دقت، سرعت و ایمنی در عین معضل کمبود نیروی انسانی مواجه هستند. در اینجاست که ما وارد عمل می شویم. راه حل های مبتنی بر ربات آزمایشگاه ما نه تنها پاسخی به کمبود نیروی کار است بلکه دقت و ایمنی فراتر از رویه های معمول را فراهم می کند.

 

همکاری انسان و ماشین در آزمایشگاه

دیدگاه ما در ایران دوبات ارتقاء همکاری انسان و ماشین است. در بیمارستان و آزمایشگاه، ربات ها نباید صرفا وسیله باشند، بلکه همکارانی هستند که به صورت مشارکتی با نیروی های انسانی آزمایشگاه کار می کنند تا بهترین نتایج از تعامل آن ها حاصل شود. ما معتقدیم این همزیستی تخصص انسانی و دقت مبتنی بر ربات آینده قابل تصور  صنعت مراقبت های بهداشتی و فناوری آزمایشگاهی  خواهد بود.

دقت و کارایی

حضور ربات های همکار دوبات در آزمایشگاه های پزشکی یک تحول انقلابی در عملیات آزمایشگاهی به شمار می رود. در حوزه دستکاری و پردازش نمونه، ربات های دوبات با اجرای دقیق وظایف و کارایی بالا،  عملکرد خود را نسبت به راه حل های جایگزین متمایز می کنند چرا که خطر خطای انسانی و آلودگی را به حداقل می رسانند. قابلیت خودکارسازی آنها در وظایفی مانند مرتب‌سازی و آماده‌سازی نمونه ها برای آزمایش نه تنها فرآیندهای کاری آزمایشگاه را تسریع می کند بلکه موجب دقت بالا در مدیریت نمونه هم می شود. علاوه بر این، ربات های همکار دوبات نقشی اساسی در خودکارسازی رویه های آزمایش دارند، آزمایش های تشخیصی را بر روی نمونه ها با سرعتی یکنواخت انجام می دهند. این قابلیت نه تنها فرایند آزمایش را تسریع می بخشد بلکه امکان غربالگری با ظرفیت بالا را فراهم می آورد که در سناریوهایی با حجم بالای نمونه بسیار کارآمد است.

ربات همکار آزمایشگاه دوبات

ربات های دوبات با عملکردی فراتر از حد تصور انواع تجهیزات آزمایشگاهی از ربات های پیپت تا آنالیزورها را کنترل می کنند و عملیات را تسهیل می کنند. ربات های همکار دوبات در مدیریت موجودی آزمایشگاهی با پیگیری و سازماندهی دقیق ملزومات آزمایشگاهی، بهینه‌سازی سطح موجودی و تسهیل فرایند سفارش دهی موفق عمل می کنند. علاوه بر این، آنها در حفظ محیط استریل آزمایشگاهی نیز با انجام وظایف تمیزکاری و استریلیزاسیون کارامد هستند.  ورود داده و مستندسازی به وسیله آن ها هم بار اداری کارکنان آزمایشگاه را کاهش می دهد و موجب اطمینان از ثبت دقیق روندها و نتایج آزمایشگاهی می شود. به عنوان همکاران همیشگی در تحقیق و توسعه، ربات های دوبات وظایف تکراری را خودکار می کنند تا دانشمندان و محققان بتوانند بر جنبه های بنیادی تجزیه و تحلیل و تفسیر نتایج متمرکز شوند. 

سیستم ربات آزمایشگاه استاتیک

 با یک راه حل ثابت می توانید تمام امکانات تشخیص خود را در فقط 13 متر مربع (حداقل) قرار دهید. در این حالت، تمام ماژول ها حول ربات برنامه ریزی می شوند که به واسطه دامنه 1.30 متری خود، می تواند به راحتی دستگاه ها را در عین پایبندی به تمام نواحی نگهداری و ایمنی کنترل کند. محدودیت های چنین سیستمی همیشه بستگی به انتخاب سخت‌افزار ربات (دامنه) و همچنین ابعاد فضایی ماژول های انتخاب شده دارد. راه حل ثابت به ویژه برای آزمایشگاه هایی که نمی توانند فضای زیادی برای خودکارسازی فراهم کنند یا می خواهند روند خود را در فضای کوچکی ایجاد کنند، قابل توجه است.

ربات آزمایشگاه
ربات آزمایشگاه

سیستم ربات آزمایشگاه نیمه متحرک

رباتیک آزمایشگاهی نیمه متحرک، جهشی کیفی در برنامه ریزی زیرساختی آزمایشگاه است. این  نوع راه حل رباتیک آزمایشگاهی توسعه کل سیستم را با افزودن محور خطی هفتم بنا می کند که می تواند برای هر وضعیت طولی نصب شود. روی این محور خطی، ربات می تواند به صورت افقی در فضا تا طول مورد نظر حرکت کند. این امکان قرار دادن ماژول ها در یک ردیف و تسهیل کار ترکیبی انسان و ماشین را هم فراهم می کند یا اینکه چند ربات بتوانند همزمان روی یک محور کار کنند و بنابراین چندین دستگاه تجزیه و تحلیل را در سیستم رباتیک ادغام شوند. یکپارچه سازی هماتولوژی ایمونی که نیاز به فضای مناسب دارد، نیز به یک امکان قابل تصور تبدیل می شود. این بدان معناست که کل طیف آنالیزهای اورژانس بالینی می توانند در خودکارسازی قرار گیرند و با استفاده از  روند رباتیک پردازش شوند و در یک سیستم نیمه متحرک ادغام گردند.

مشاوره و فروش

برای استفاده از راه حل آزمایشگاه دوبات با ما در تماس باشید

    درباره ما

    ایران دوبات به عنوان زیرمجموعه ای از شرکت نوین ایلیا صنعت از سال 1402 فعالیت خود را آغاز کرده است و فعالیت این بخش، فروش و خدمات پس از فروش ربات های همکاریا کبات های شرکت دوبات رباتیک چین است.

    شبکه های اجتماعی

    طراحی سایت و سئو 

    تکتال